AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/4/2021

BERLIN (Gjermani) – Ceremonia kombëtare për të nderuar të vdekurit nga COVID-19.

PARIS (Francë) – 70-vjetori i nënshkrimit të traktatit për krijimin e Komunitetit Europian të Qymyrit dhe Çelikut (ECSC).

LISBONË (Portugali) – Demonstrata e partisë së ekstremit të djathtë Chega për të protestuar kundër ndalimit të mundshëm të saj.

ISRAEL – Heqja e detyrimit për të mbajtur maskë në mjedisin e jashtëm.

SHANGHAI (Kinë) – Premiera botërore në internet e Mercedes EQB.

DOHA (Katar) – Vizita e kryeministrit libanez Hassan Diasb.

ALGJIRE (Algjeri) – 20-vjetori i “Pranverës së Zezë” në Kabylia.

HARARE (Zimbabve) – 41-vjetori i pavarësisë së Zimbabvesë.

IMOLA (Itali) – Kampionati Botëror i Formula 1 – GP Emilia-Romagna, Grand Prix.

LONDËR (Britani e Madhe) – Kupa FA, Gjysmëfinalet: Leicester-Southampton.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.