Parashikimi i motit, e enjte 15 prill 2021

TIRANË, 15 prill /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi për ditën e enjte parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Në orët e mëngjesit në pjesën veriore të vendit parashikohet shi i dobët lokal.

Era do të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/16 re diell
Kukës 3/10 re diell
Lezhë 9/16 re diell
Dibër 2/8 re diell
Durrës 9/17 re diell
Tiranë 9/17 re diell
Elbasan 6/17 re diell
Berat 5/18 re diell
Vlorë 9/17 re diell
Korcë 1/12 re diell
Gjirokastër 5/15 re diell
Sarandë 8/17 re diell

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.