AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/4/2021

PARIS (Francë) – Dyvjetori i zjarrit në katedralen Notre-Dame de Paris.

PHENIAN – Ditëlindja e themeluesit të Koresë së Veriut, Kim Il Sung.

ATHINË – OBSH informim për shtyp në internet për koronavirusin.

TUBINGEN (Gjermani) – Curevac: Rezultatet financiare dhe njoftimi për vaksinën kundër Covid-19.

TALIN (Estoni) – Fjalim i Stoltenberg me video konferencë mbi luftën kibernetike.

SOFJE (Bullgari) – Seanca e parë e parlamentit pas zgjedhjeve.

KIEV (Ukrainë) – Vizitë e ministrave të Jashtëm letonez dhe lituanez.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e shefit të diplomacisë greke Dendias.

AMSTERDAM (Holandë) – Shpallja e fituesve të konkursit World Press Photo 2021.

KOPENHAGEN (Danimarkë) – Vendim i autoritetit të shëndetit publik për rifillimin e vaksinimit kundër Covid-19 me AstraZeneca.

OSLO (Norvegji) – Vendimi për rifillimin e vaksinës AstraZeneca kundër Covid-19, pezulluar që nga 11 marsi.

LONDËR (MB) – 30-vjetori i krijimit të BERZH-it.

SHTUTGART (Gjermani) – Mercedes zbulon EQS, versionin elektrik të S-Class.

LOS ANXHELES – Spektatorët kthehen për ndeshje basketbolli dhe hokej mbi akull në Kaliforni.

ROMË (Itali) – Futboll: Europa League, ndeshjet e dyta çerekfinale: AS Roma-Ajax Amsterdam, Manchester United-Granada, Slavia Prague-Arsenal dhe Villarreal-Dinamo Zagreb./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.