Parashikimi i motit, 12 prill 2021

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi për ditën e hënë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët me shtim vranësirash në mesditë dhe pasdite deri në të dendura në pjesën qendrore dhe jugore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jug 1-12 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/22 diell re
Kukës 5/21 diell re
Lezhë 10/19 diell re
Dibër 5/18 diell re
Durrës 9/22 diell re
Tiranë 9/22 diell re
Elbasan 8/23 diell re
Berat 9/23 diell re
Vlorë 9/23 diell re
Korcë 3/18 diell re
Gjirokastër 5/20 diell re
Sarandë 9/22 diell re

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.