AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/4/2021

LISBONË (Portugali) – Europol nis një operacion kundër krimit të organizuar.

TOKIO (Japoni) – Hyjnë në fuqi masa të reja kundër COVID-19, përpara Lojrave Olimpike.

ITALI – Lehtësim i kufizimeve antiCOVID-19 në Toscana, Piemonte, Emilia Romagna, Friuli-Venezia Giulia dhe Calabria.

DUBLIN (Irlandë) – Nis lehtësimi i kufizimeve në fuqi kundër COVID-19.

LONDËR (Britani e Madhe) – Rihapja e bizneseve jothelbësore në Angli.

BAIKONUR (Kazakistan) – 60-vjetori i fluturimit të parë njerëzor në hapësirë ​​nga sovjetiku Yuri Gagarin.

ATHINË (Greqi) – Rihapja e shkollave të mesme.

SLLOVENI – Fillimi i heqjes së kufizimeve kundër COVID-19.

BERLIN (Gjermani) – Ministri i Jashtëm Maas dhe i dërguari i KB, Griffiths, në takim virtual për armëpushimin në Jemen.

CANNES (Francë) – Edicioni 2021 i MIPTV (Tregu Ndërkombëtar i Programeve Televizive).

HANOVER (Gjermani) – Panairi virtual i Teknologjive dhe Inovacionit.

BERLIN (Gjermani) – Konferenca për shtyp e krerëve të diplomacisë gjermane dhe pakistaneze.

GJENEVË (Zvicër) – Konferenca vituale për shtyp e OBSH-së për COVID-19.

MADRID (Spanjë) – Takim i autoriteteve për epideminë COVID-19.

CAP CANAVERAL (SHBA) – 40-vjetori i fluturimit të parë të Columbia-s, anija e parë amerikane hapësinore.

LOS ANGELES (Shtetet e Bashkuara) – Fillimi i rihapjes së shkollave.

KAIRO (Egjipt) – Presidenti Sisi pret ministrin e Jashtëm rus Lavrov./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.