IZRAEL – Netanyahu: Lufta kundër Iranit është një detyrë

TEL AVIV, 12 prill /ATSH-DPA/ – Lufta kundër Iranit dhe metastazave të tij është një detyrë, pasi një situatë, ashtu siç është sot nuk mund të jetë domosdoshmërisht nesër, deklaroi kryeministri izraelit, Benyamin Netanyahu.

Netanyahu komentoi pas asaj që ndodhi në uzinën e pasurimit të uraniumit në Natanz, në Iran, dhe që disa media ia kanë atribuar shërbimeve sekrete Mossad.

“Ne jemi sigurisht një fuqi rajonale ,por në një farë mënyre edhe globale”, shtoi Netanyahu i cili foli me shefat e sigurisë gjatë një takimi për Ditën e Pavarësisë./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.