AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/3/2021

NJU JORK (SHBA) – ExxonMobil prezanton strategjinë e zhvillimit dhe mbi klimën gjatë ditës së investitorëve.

PARIS (Francë) – Paradë mode për femra.

PARIS (Francë) – Këshilli i mbrojtjes shëndetësore.

PARIS (Francë) – Këshilli i ministrave.

LONDËR (Britani e Madhe) – Boris Johnson në seancën e përjavshme të pyetjeve për kryeministrit në Parlament.

LONDËR (Britani e Madhe) – Prezantimi i buxhetit të qeverisë.

KIEV (Ukrainë) – Vizitë e presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel.

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi e presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel dhe presidentit, Zelensky.

BERLIN (Gjermani) – Takim i kancelares, Merkel me presidentët e rajoneve për lehtësimin e masave kufizuese.

HELSINKI (Finlandë) – Vizitë e shefes së opozitës bjelloruese, Svetlana Tikhanovskaïa.

NUR-SULTAN (Kazakistan) – Vizitë e presidentit kirgiz.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e të dërguarit të OKB-së për Libinë.

UASHINGTON (SHBA) – Biden takon virtualisht të zgjedhurit demokrat të Kongresit.

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti Biden drejton një takim mbi luftën kundër kancerit.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë virtuale shtypi e Organizatës Panamerikane të Shëndetësisë (PAHO) për COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.