”Toyota Yaris” makina e vitit 2021

GJENEVË, 2 mars /ATSH-ANSA/ – Për vitin 2021, titullin e makinës së vitit e fitoi ”Toyota Yaris”, e cila mori gjithsej 266 pikë dhe u vlerësua nga 59 juristë nga 22 vende të ndryshme.

Në vendin e dytë ”Fiat Nuova” 500 me 240 pikë dhe në të tretin ”Cupra Formentor” (marka ”Seat” e Grupit VW) me 239 pikë.

Numërimi i votave dhe ceremonia e dhënies së çmimeve u zhvillua me dyer të mbyllura dhe gjithashtu u transmetua online./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.