Ballina Etiketimet Makina

Etiketim: makina

BE – Shitjet e makinave u rritën për herë të parë...

BRUKESL, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Shtatori ishte muaji i parë i vitit 2020 kur pati një rritje të shitjeve të makinave të reja në...

COVID-19 – Miliarda dollarë humbje në industrinë e makinave

SHTUTGART, 9 shtator /ATSH-ANSA/ - Kriza e koronavirusit i ka kushtuar industrisë së automobilave miliarda dollarë humbje në të gjithë botën, sipas një studimi...

GJERMANI – Subvencioni nxit blerjen e makinave elektrike dhe hibride

BERLIN, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Aplikimet për një subvencion për makinat elektrike, i paguar nga shteti gjerman, arritën në gati 20 000 në muajin...

BRUKSEL – Shitjet e makinave të reja në BE bien 38%

BRUKSEL, 16 korrik /ATSH-DPA/ - Shitjet e makinave të reja në Bashkimin Europian ranë 22,3% nga viti në vit (qershor) dhe 38% në gjashtë...

KINË – Mercedes tërheq 660 mijë automjete për rrjedhje të vajit

PEKIN, 5 korrik /ATSH-AA/ - Mercedes-Benz ka njoftuar tërheqjen e më shumë se 660 000 automjeteve nga tregu i Kinës për shkak të një...

FRANCË – Tregu europian i automjeteve në rënie prej 25% në...

PARIS, 23 qershor /ATSH-AFP/ - Tregu europian i automobilave do të regjistrojë në 2020 një rënie historike prej 25% për shkak të krizës shëndetësore,...

SHBA – ”Ford” tërheq rreth mbi dy milionë makina për defektet...

NJU JORK, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Prodhuesi kryesor i makinave amerikane, ''Ford'' tërhoqi rreth 2,15 milionë makina në Amerikën e Veriut për shkak të...

SOFT NEWS – Një 7-vjeçare gërvisht 37 makina për të vizatuar…...

LAJPCIG, 9 qershor /ATSH -DPA/ - Një vajzë 7 vjeçe në Gjermani gërvishti 37 makina duke u shkaktuar atyre dëme në shumën prej 30...

Makinat ”Woodies” mbushin 100 vjeç

UASHINGTON, 1 qershor /ATSH-ANSA/ - Lindja e makinave ''Woodies'' ishte pasojë e një evolucioni të rëndësishëm teknologjik dhe ato përfaqësuan një mënyrë për të...

INDUSTRI – Shitjet e makinave të reja në BE ranë me...

ROMË, 19 maj /ATSH-DPA/- Shitjet e makinave të reja në Bashkimin Evropian ranë 76.3 %  në muajin prill, deklaroi grupi tregtar (ACEA), duke e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA