Ballina Etiketimet 2021

Etiketim: 2021

BSH: 11.4 miliardë lekë, kredia për ekonominë në muajin janar 

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Gjatë muajit janar 2021, kredia e re për ekonominë shënoi vlerën e 11.4 miliardë lekëve, bëri të ditur Banka e...

COVID-19 – Zelanda e Re drejt mbylljes të kufijve për turistët...

UELLINGTON, 26 janar /ATSH-ANSA/ - Zelanda e Re ka të ngjarë të mbajë kufijtë e saj të mbyllur për turistët për pjesën tjetër të...

Miratohet financimi i shërbimeve shëndetësore spitalore nga skema e detyrueshme e...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për financimin e shërbimeve shëndetësore spitalore nga skema e detyrueshme e sigurimeve të kujdesit shëndetësor...

Vjen epoka e internetit të gjithçkaje

PEKIN, 15 janar /ATSH-ANSA/ - 2020 ishte viti i ndërtimit të rrjetit 5G në një shkallë më të gjerë. Me përfundimin gradual të infrastrukturës 5G...

2021 vit vendimtar për biodiversitetin

PARIS, 12 janar /ATSH-AFP/ - Pas një rasti të munguar në 2020, a do të jetë 2021 viti i biodiversitetit? Franca dje nisi mobilizimin ndërkombëtar,...

Finalistët për makinën e vitit 2021

ROMË, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Juria e çmimit ''Car of the Year'' (''Makina e Vitit'') ka zgjedhur shtatë të tilla që do të garojnë...

Nga viti 2020 Toka rrotullohet më shpejt, ditë me të shkurtra...

KALIFORNI, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Për shkak të pandemisë, viti 2020 na dukej se nuk do të mbaronte kurrë, por në të vërtetë ai...

Yjet që do të festojnë 50-vjetorin këtë vit

MILANO, 6 janar /ATSH-ANSA/ - Viti 2021 do të jetë viti gjatë të cilit shumë prej figurave të fushave të ndryshme do të festojnë...

2021 u dedikohet vaksinave antiCovid dhe planetit Mars

UASHINGTON, 6 janar /ATSH-ANSA/ - 2021 premton të jetë viti i vaksinimit kundër Covid-19 dhe kërkimit për origjinën e virusit, por edhe viti i...

OBSH: COVID-19 dhe antibiotikët midis 10 problemeve shëndetësore të vitit 2021

GJENEVË, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Sigurimi i qasjes së shpejtë në vaksinat COVID-19, madje edhe për vendet e varfra, ringjallja e luftës kundër baktereve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA