AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/01/2021

BRUKSEL (Belgjikë) – Samit europian për krizën shëndetësore.

UASHINGTON (SHBA) – Joe Biden detajon politikën e tij tregtare. 

MOSKË (Rusi) – Ministri i Punëve të Jashtme, Lavrov pret ambasadorët e vendeve të CEI.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vizitë e ministrit turk të Punëve të Jashtme, Mevlut Cavusoglu.

ANKARA (Turqi) – Vendimi i Bankës Qendrore për normën e interesit.

FRANKFURT (Gjermani) – Konferencë shtypi e Bankës Qendrore Europiane për politikën monetare në zonën euro.

OTAVA (Kanada) – Fundi i periudhës së mbylljes së kufijve ndërkombëtarë kanadezë./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.