Brenda natës nga +20 në… -20 gradë Celsius!

ATHINË, 15 janar /ATSH-DPA/ – Temperaturat në Greqi ranë ndjeshëm gjatë natës për shkak të stuhisë ”Leandros” duke i dhënë fund papritur motit të butë të kohëve të fundit.

Ndërsa njerëzit kishin shijuar mot të ngrohtë dhe temperatura mbi 20 gradë Celsius një ditë më parë, qyteti verior i Follorinës regjistroi minus 20 gradë Celsius sot herët në mëngjes.

Zona të tjera gjithashtu panë temperaturat nën zero.

Moti i ftohtë pritet të zhvendoset në jug gjatë fundjavës, me temperaturat që afrojnë ngrirjen në kryeqytetin e Athinës për herë të parë pas një kohe të gjatë, sipas parashikuesve të motit.

Sidoqoftë, temperaturat më të ngrohta priten gjatë javës së ardhshme. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.