AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/10/2020

TAMPA (SHBA) – Trump dhe Biden zhvillojnë tubime rivale në qytetin e Tampas.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim në videokonferencë e drejtuesve europianë mbi COVID-19.

KINË – 5-vjetori i fundit politik të fëmijës unik në Kinë që autorizon çiftet kineze të kenë dy fëmijë.

HANOI (Vietnam) – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Pompeo për 25-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Vietnam-SHBA.

XHAKARTA (Indonezi) – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së mbi COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vazhdojnë diskutimet për një marrëveshje tregtare post-Brexit.

PARIS (Francë) – COVID-19: Konferencë shtypi e Jean Castex për masat rikufizuese.

BERLIN (Gjermani) – Merkel shprehet në Bundestag para bisedimeve të BE-së për pandeminë.

OSLO (Norvegji) – Hyjnë në fuqi masat e reja për frenimin e pandemisë së COVID-19.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve për koronavirusin.

DANIMARKË – Mbajtja e maskës bëhet e detyrueshme në pjesën më të madhe të vendeve publike.

BERLIN (Gjermani) – Takim i ministrave të Transportit të BE-së.

BERLIN (Gjermani) – Vizitë e presidentit të Parlamentit ukrainas.

SHBA – Biden në fushatë në FLorida.

TAMPA (SHBA) – Trump zhvillon një tubim në Tampa. 

AMMAN (Jordani) – Rihapja e parashikuar e kufijve me Arabinë Saudite dhe Izraelin.//ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.