AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/10/2020

KILI – Referendum për ndryshimin e kushteturës së trashëguar nga diktatura e Pinoçetit.

MANCHESTER (SHBA) – Trump zhvillon një tubim në qytetin më të madh të New Hampshire.

UASHINGTON (SHBA) – Trump dhe Biden intervista në stacionin televiziv CBS.

NJU DELHI (Indi) – Festa hindu Dussehra.

PEKIN (Kinë) – Java e Modës.

TAIPEI (Tajvan) – Parada e parë çiklistike LGBT

QUETTA (Pakistan) – Manifestim me thirrje të opozitës.

LONDËR (Britani e Madhe) – Rifillimi i diskutimeve për një marrëveshje tregtare post-Brexit me BE-në.

MINSK (Bjellorusi) – Manifestim në ditën e fundit të ultimatumit të lëshuar nga opozitarja Tikhanovskaïa për presidentin.

LITUANI – Zgjedhje parlamentare, turi i dytë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Kalimi në orën dimërore në Europë.

BERLIN (Gjermani) – Samit botëror i Shëndetësisë.

UKRAINE – Zgjedhje lokale.

UASHINGTON (SHBA) – Çifti Trump pret vizitën tradicionale të fëmijëve për Halloween në Shtëpinë e Bardhë.

EGJIPT – Zgjedhje legjislative./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.