IRAN – Arrin në 6 640 numri i viktimave nga COVID-19

STAMBOLL, 10 maj /ATSH-AA/ – Irani ka raportuar 51 viktima të reja nga koronavirusi, duke e çuar në 6 640 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour, njoftoi se në 24 orët e fundit 1 383 persona kanë rezultuar pozitivë, duke e çuar në 107 603 numrin e përgjithshëm të rasteve.

Jahanpour theksoi se deri tani janë shëruar 86 143 persona, ndërsa 2 675 pacientë ndodhen në gjendje kritike.

Koronavirusi u zbulua për herë të parë më 19 shkurt në qytetin Qom./ /sara/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.