Ballina Etiketimet Viktima

Etiketim: viktima

LIBAN – Situatë kaotike pas shpërthimeve, presidenti Trump dyshon për një...

BEJRUT, 5 gusht /ATSH-DPA-ANSA/ - Numri i të vdekurve nga shpërthimet e së martës në portin e Bejrutit është rritur në mbi 100, tha...

SHBA – Sërish rekord viktimash nga COVID-19, 1 400 në 24...

UASHINGTON, 1 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja regjistroi 1 442 të vdekur si pasojë e COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, sipas të dhënave të...

JAPONI – Shirat e rrëmbyeshëm shkaktojnë viktima dhe dëme të pallogaritshme

TOKIO, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - Vazhdon moti i keq me shira të rrëmbyeshëm që prej ditësh kanë rrënuar rajonin e Kyushu, në jugperëndim të...

BOSNJE – Përkujtohet 25-vjetori i gjenocidit të Srebrenicës

SREBRENICË, 11 korrik /ATSH-AFP/ - Myslimanët e Bosnjes kujtojnë sot gjenocidin e Srebrenicës 25 vjet më parë, krimi më i madh në tokën europiane...

IRAN – Arrin në 12 084 numri i viktimave nga COVID-19

TEHERAN, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Irani kaloi sot pragun e 12 000 të vdekurve nga koronavirusi, njoftuan autoritetet që parashikojnë një rikthim të masave...

FRANCË – Mbi 200 000 viktima nga COVID-19 në Europë

PARIS, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar mbi 200 000 të vdekur në Europë, më shumë se dy e...

COVID-19 – Irani raporton 200 vdekje në një ditë të vetme

TEHERAN, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Irani raportoi 200 vdekje prej koronavirusit në një ditë të vetme për herë të parë që nga fillimi i...

JAPONI – 1,2 milionë banorë këshillohen të largohen nga shtëpitë e...

KYUSHU, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Rreth 1,2 milionë banorë në ishullin jugor japonez të Kyushu janë këshilluar të largohen nga shtëpitë e tyre për...

RUSI – Mbi 10 000 viktima nga COVID-19

MOSKË, 4 korrik /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot se kishte regjistruar më shumë se 10 000 të vdekur si pasojë e pandemisë së koronavirusit...

Dy humbje jete brenda 24 orëve të fundit, shkon në 55...

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ Një 70-vjeçar nga Shkodra dhe një 54-vjeçar nga Tirana, të konfirmuar me COVID-19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, kanë ndërruar jetë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA