Ballina Etiketimet Viktima

Etiketim: viktima

BM – Vaksinimi antiCovid-19 ul 92% numrin e viktimave

LONDËR, 9 prill /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe nuk ka më rekordet europiane në renditjen e trishtuar të vdekjeve nga Covid-19 në raport me...

MV – 42 viktima dhe 1 174 raste të reja për...

SHKUP, 9 prill /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 42 viktima dhe 1 174 raste të reja nga...

GREQI – 2 747 raste ditore dhe 78 vdekje nga COVID-19

ATHINË, 9 prill /ATSH-ANA/ - Greqia regjistroi sot 2 747 infeksione të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, me nëntë nga këto...

SHBA – Rritje e ndjeshme e vdekjeve nga COVID-19

UASHINGTON, 9 prill /ATSH-DPA/ - Një rritje e ndjeshme e vdekjeve të reja nga COVID-19 u raportua në SHBA në 24 orët e fundit. Me...

TEL AVIV – Izraeli kujton viktimat e Holokaustit

TEL AVIV, 8 prill /ATSH-DPA/ - Izraeli u ndal sot për të përkujtuar vrasjen e gjashtë milionë hebrenjve nga nazistët dhe për të kujtuar...

COVID-19 – Polonia thyen rekordin ditor të fataliteteve

VARSHAVE, 8 prill /ATSH-DPA/ - Polonia raportoi 954 vdekje nga Covid-19 duke vendosur një rekord të ri ditor, sipas shifrave zyrtare. Numri i të infektuarve...

MV – Sërish humbje të ndjeshme nga Covid-19

SHKUP, 5 prill /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 35 viktima dhe 734 raste të tjera të koronavirusit...

GREQI – Sërish mbi 3 000 raste të reja COVID-19

ATHINË, 3 prill /ATSH-ANA/- Greqia regjistroi sot 3 232 infeksione të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, me katër prej tyre të...

Një aksident inxhinierik shkak i tragjedisë hekurudhore me 51 viktima

TAJPEI, 2 prill /ATSH-DPA/ - Të paktën 51 persona humbën jetën në një prej aksidenteve më vdekjeprurëse hekurudhore në Tajvanin lindor, deklaruan zyrtarët vendas. Sipas...

GREQI – Sërish shifra të larta COVID-19

ATHINË, 1 prill /ATSH-ANA/ - Greqia konfirmoi 3 491 raste të reja infektimi me COVID-19 në 24 orët e fundit, me 10 nga këto...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA