KINE -Qyteti Wuhan i kthehet normalitetit

HUAN, 7 prill /ATSH-MIA/ – Kina i jep fund zyrtarisht izolimit të qytetit të Wuhan që ishte në fuqi që prej 23 janarit në përpjekjet për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Qyteti i provincës së Hubeit, vend ku ishte edhe epiqendra e shpërthimit të pandemisë, ishte bllokuar me të gjithë krahinën duke përfshirë në regjim të fortë 60 milion njerëz.

Nga ora 18.00 e ditës së sotme është hequr ndalimi: makinat janë rikthyer në rrugë, dhe pasagjerët kanë hipur në trena. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.