Republika Çeke, mbështetje Shqipërisë në çeljen e negociatave

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ Nënkryetarja e Komisionit të Integrimit Europian, Senida Mesi zhvilloi sot një takim me të dërguarën e posaçme për Ballkanin Perëndimor të Ministrisë së Jashtme të Republikës Çeke, Janina Hřebíčková.

Në takim u diskutua mbi sfidat e Shqipërisë në procesin e anëtarësimit dhe rolin e Komisionit dhe Kuvendit në këtë proces.

Ndër të tjera, gjatë takimit Mesi vlerësoi mbështetjen e Republikës Çeke në hapjen e negociatave për Shqipërinë./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.