AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/02/2020

PEKIN – Banka Qendrore injekton 156 miliardë euro për ekonominë.

WUHAN – Vihet në shërbim spitali për të prekurit e rinj nga koronavirus.

LONDËR – Fjalim i Johnson për vendin e BM në botë pas Brexit.

BRUKSEL – Konferencë shtypi e Barnier për marrëdhënient me BM.

KIEV – Vizitë e Erdogan.

VATIKAN – Papa Françesku pret princin e Bahreinit, Salman ben Hamad ben Issa Al Khalifa.

BERLIN – Konferencë shtypi Merkel-Kurz.

ROME – Takim Conte-Orban.

TASHKENT – Vizitë e Pompeos.

VARSHAVË – Vizitë e Macron.

SHBA – Parapraket në Iowa.

TEHERAN – Vizitë e Borell./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.