AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10/01/2020

ISLAMABAD (Pakistan) – Manifestim kundër SHBA-së.

NUR-SULTAN (Kazakistan) – Njoftim i rezultateve të para të hetimit të aksidentit të avionit në fund të dhjetorit.

VJENË (Austri) – Fjalimi i parë i kancelarit, Sebastian Kurz para Parlamentit.

PRAGË (Republika Çeke) – Vizitë e ministrit saudit të Punëve të Jashtme, Adel al-Jubeir.

STAMBOLL (Turqi) – Konferencë shtypi e organizatës humanitare siriane mbi situatën në Idleb.

PARIS (Francë) – Takim i Emanuel  Macron me Xavier Bettel, kryeministri i Luksemburgut dhe Charles Michel, president i Këshillit Europian.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i jashtëzakonshëm i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së të Iranit.

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti i Këshillit administrativ i Daimler diskuton për tarifat doganore dhe të mjedisit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.