AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/01/2020

TOKIO (Japoni) – Ankandi i Vitit të Ri në tregun e peshkut Toyosu.

PEKIN (Kinë) – Vizitë e Taneti Maamau, president i Kiribatit, arkipelagu i Paqësorit.

Yangon (Birmani) – Festa e pavarësisë.

MADRID (Spanjë) – Debat dhe votimi i dhomës së deputetëve për rikthimin në pushtet të Pedro Sanchez.

LONDËR (Britani e Madhe) – Java e modës.

SALZBOURG (Austri) – Kongres i jashtëzakonshëm i të Gjelbërve austriakë për ratifikimin e marrëveshjes së koalicionit me të djathtën.

UASHINGTON (SHBA) – Manifestuesit anti-luftë mblidhen për të kërkuar tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku.

BAGDAD (Irak) – Ceremonia mortore në Irak e Soleimanit dhe al-Mouhandis.

MONROVIA (Liberia) – Manifestime të tjera priten kundër politikës së presidentit, George Weah. 

ATHINË (Greqi) – Fillon greva e arbitrave të futbollit për të protestuar kundër dhunës./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.