Parashikimi i motit, 4 janar 2020

TIRANE, 4 janar /ATSH/-Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë orëve të pasdites.
Parashikihen ngrica në zonat
malore dhe ato kodrinore në mëngjes e mbrëmje. Era do të fryjë me drejtim Veri –
Veriperëndim 1-8m/sek, përgjatë vijës bregdetare jugore me shpejtësi deri në
13 m/sek.
Valëzimi i forcës parashikohet 0-1 me lartësi vale 0.8-1.2 metër.
Temperaturat parashikohen:
QYTETET
Temperaturat në °C
Shkodër 1/10 Diell re kalimtare
Kukës 0/9 Diell re kalimtare
Lezhë 3/12 Diell re kalimtare
Dibër 0/8 Diell re kalimtare
Durrës 2/12 Diell re kalimtare
Tiranë 0/14 Diell re kalimtare
Elbasan 1/14 Diell re kalimtare
Berat -2/15 Diell re kalimtare
Vlorë 2/14 Diell re kalimtare
Korcë -2/9 Diell re kalimtare
Gjirokastër -2/12 Diell re kalimtare
Sarandë 3/16 Diell re kalimtare
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.