OSHEE remont në n/stacionet e Fierit dhe Përmetit

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njoftoi të hënën se do të kryejë remonte në nënstacionet e Fierit dhe të Përmetit, çka do të sjellë edhe stakime të energjisë për disa zona.

Sipas OSHEE-së, për shkak të remontit të parashikuar në linjën 35 kV Selenicë – Cakran dhe në nënstacionin Fieri 1, sot dhe nesër do të stakohet energjia në intervalin kohor 08:00-16:00 duke lënë pa energji disa zona në Fier.

Po ashtu, është parashikuar remont edhe në nënstacionin e Përmetit, çka do të sjellë stakim të energjisë në disa fshatra të Përmetit.

/a.gjonaj/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.