AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/10/2019

PEKIN (Kinë) – Konferencë ndërafgane me delegacionin e talebanëve.

XHAKARTA (Indonezi) – Përvjetori i rrëzimit të avionit ”Lion Air”.

HYDERABAD (Indi) – Konferenca e 50-të botërore e Unionit mbi shëndetësinë respiratore.

ATHINË (Greqi) – Samiti i katërt euro-arab me fjalimin e kryeministrit Mitsotakis.

MARIOUPOL (Ukrainë) – Forumi mbi investimet.

MOSKË (Rusi) – Presidenti rus pret homologun kuban, Miguel Diaz-Canel.

TALIN (Estoni) – Vizitë e ministrit francez të Ushtrisë, Florence Parly

LONDËR (Britani e Madhe) – BP: rezultate e tremujorit të tretë.

UASHINGTON (SHBA) – Takim i Komitetit të Politikës Monetare të FED.

DOHA (Katar) – Vizitë e presidentit brazilian Bolsonaro.

RYAD (Arabi Saudite) – Vizitë e presidentit brazilian Bolsonaro./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.