AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/10/2019

KUALA LUMPUR (Malajzi) – Seanca e fundit e procesit të parë të ish-ministrit, Najib Razak gjykuar për çështjen 1MDB.

SOÇI (Rusi) – Putini pret presidentin turk, Erdogan.

ANKARA (Turqi) – Përfundon afati i akorduar nga Ankaraja për forcat kurde për t’u tërhequr nga veriu i Sirisë me dënimin për rifillimin e ofensivës.

STRASBURG (Francë) – Bilanci i Komisionit Juncker dhe përfundimet e takimit të Këshillit Europian të 17 dhe 18 tetorit.

STRASBURG (Francë) – “Agroparade” manifestim për të kërkuar një tjetër PAC.

PRAGË (Republika Çeke) – Shkrimtari francez, Pierre Michon merr çmimin ”Kafka”.

UASHINGTON (SHBA) – Jeff Bezos merr një çmim ekselence për ”Blue Origin”.

TAËF (Arabi Saudite) – 30-vjetori i marrëveshjes ndërlibaneze të Taëfit. / /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.