Parashikimi i motit, e martë, 22 tetor 2019

TIRANE, 22 tetor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-3 m/s e në bregdet deri 8 m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/27 diell  pak re
Kukës 11/27 diell
Lezhë 13/27 diell pak re
Dibër 11/26 diell
Durrës 15/26 diell
Tiranë 15/28 diell
Elbasan 14/28 diell pak re
Berat 11/29 diell
Vlorë 15/28 diell pak re
Korçë 10/25 diell re
Gjirokastër 10/28 diell pak re
Sarandë 16/27 diell pak re

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.