BRUKSEL – Eurozona, papunësia arrin vlerat më të ulëta

BRUKSEL, 30 shtator /ATSH-AFP/ Sipas Zyrës Europiane të Statistikave, Eurostat, papunësia në eurozonë ra në 7,4 për qind gjatë muajit gusht, që është edhe vlera më e ulët që pas majit të vitit 2008.

Ky është një lajm i mirë, në një kohë kur rritja ekonomike në eurozonë është ngadalësuar, për pasojë të tensioneve tregtare dhe shqetësimeve nga Brexit, i parashikuar për në 31 tetor./ /ervo/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.