Ballina Etiketimet Ulje

Etiketim: ulje

BELGJIKË – Rënie e shifrave të Covid-19

BRUKSEL, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Rastet e reja të gjatë 24 orëve të fundit me Covid-19 në Belgjikë ishin vetëm 2 342. ''Kjo është një...

Një raketë ”SpaceX” shpërthen gjatë uljes

NJU JORK, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një raketë ''SpaceX'' shpërtheu gjatë uljes pas një fluturimi provë, pasi fitoi shumë shpejtësi gjatë rënies. ''Për shkak të...

COVID-19/ Spitalet private unifikojnë dhe ulin në 30% çmimin e tamponit

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Disa prej spitaleve dhe laboratorëve privatë në vendin tonë njoftuan sot unifikimin e çmimit të testit PCR për COVID-19 dhe ta...

INDI – Më në fund regjistrohet numri më i ulët i...

NJU DELHI, 13 tetor /ATSH-DPA/ - India raportoi 55 342 raste të reja Covid-19 , rritja më e ulët ditore që nga mesi i...

BRUKSEL – BE synon të përgjysmojë emetimet deri në 2030-n

BRUKSEL, 11 shtator /ATSH-ANSA/ - Ulje të emetimeve gjatë 10 viteve të ardhshme me të paktën 55%, krahasuar me nivelet e vitit 1990, e...

KINË – Ulje e suksesshme në Tokë e një anijeje të...

PEKIN, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Një anije e ripërdorshme kozmike, e nisur nga Kina, u ul me sukses në Tokë sot, pasi orbitoi për...

FOKUS – Italia regjistron minimumin historik të lindjeve që prej bashkimit...

ROMË, 13 korrik /ATSH-ANSA/ – Italia ka regjistruar minimumin historik të lindjeve që nga bashkimi i saj, në vitin 1861, si një rritje të...

GREQI – Ulet 91% fluksi i migracionit

ATHINË, 9 qershor /ATSH-ANA/ - Fluksi i migracionit u ul me 91% në maj krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, sipas...

ITALI – ISTAT: Shkalla e papunësisë në nivelin më të ulët...

ROMË, 3 qershor /ATSH-DPA/ - Të dhënat në lidhje me shkallën e papunësisë në Itali treguan se numri i të papunëve ka rënë në...

SHBA – Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga COVID-19, 638 në...

UASHINGTON, 25 maj /ATSH-AFP/ - Koronavirusi i ri ka shkaktuar 638 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në SHBA duke e çuar bilancin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA