Ballina Etiketimet Papunesi

Etiketim: papunesi

SPANJË – Rritje e ndjeshme e papunësisë në TIII 2020 nga...

MADRID, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Spanja regjistroi një rritje të nivelit të papunësisë në 16,26% në tremujorin e tretë nga 15,3% në të dytin,...

Projektbuxheti/ Politika lehtësuese fiskale dhe me skema më efektive për nxitjen...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Në projektbuxhetin për vitin 2021 shpenzimet për pagesën e papunësisë pritet të shkojnë në nivelin 800 milionë lekë. Shqipëria arriti të ulte...

LONDËR – Covid-19 rrit nivelin e papunësisë

LONDËR, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë në Britaninë e Madhe vazhdoi rritjen gjatë tre muajve që përfunduan në gusht, në 4,5% mesatarisht...

SHBA – Niveli i papunësisë në rënie

UASHINGTON, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë në SHBA është ulur më shumë nga sa pritej në shtator dhe ka arritur në 7,9%,...

SHBA – Kërkesat javore të papunësisë në rënie

UASHINGTON, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Kërkesat javore për papunësi u ulën javën e kaluar në SHBA, më shumë se parashikimet e analistëve, por rritjet...

BRUKSEL – Papunësia në zonën euro në rritje të ndjeshme

BRUKSEL, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Papunësia është rritur në muajin gusht në zonën euro, për të pestin muaj radhazi në sfondin e krizës shëndetësore,...

GJERMANI – Papunësia në rënie të lehtë

BERLIN, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësi pësoi një rënie të lehtë në shtator në Gjermani në 6,3%, duke vijuar rënien e nisur...

SHBA – Kërkesat javore të papunësisë për herë të parë nën...

UASHINGTON, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Kërkesat javore për sigurimin e papunësisë në SHBA arritën në 860 000 javën e kaluar, pak më poshtë numrave...

KANADA – Papunësia vazhdon rënien

OTAVA, 4 shtator / ATSH-AFP/ - Ekonomia kanadeze krijoi 246 000 vende pune në gusht dhe papunësia vazhdoi rënien, duke arritur në 10,2%, ndërsa...

SHBA – Papunësia në rënie të lehtë

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Papunësia po shënon rënie të ngadaltë në SHBA pasi shënoi një rritje të konsiderueshme në pranverë si rezultat i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA