AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/9/2019

VJENË (Austri) – Takim i këshillit të guvernatorëve të Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike.

DUBLIN (Irlandë) – Brexit: Vizitë e Boris Johnson.

LONDËR (Britani e Madhe) – Votim i ri në Parlament për zgjedhjet e parakohshme.

ROMË (Itali) – Votëbesim në Dhomën e Deputetëve.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e ministrave francezë të Punëve të Jashtme dhe të Mbrojtjes.

MOSKË (Rusi) – Konferencë shtypi e komisionit zgjedhor rus.

MOSKË (Rusi) – Konferencë shtypi e gazetarit, Kyrylo Vychynsky, liruar të shtunën.

STUTTGART (Gjermani) – Porsche fillon prodhimin e makinës së parë elektrike.

ROMË (Itali) – Manifestim para Parlamentit e Vëllezërve të Italisë dhe Legës, me pjesëmarrjen e Salvinit.

GJENEVE (Zvicër) – OBSH publikon të dhënat e fundit për vetëvrasjet në mbarë botën.

LONDRES (Britani e Madhe) – Tryezë e rrumbullakët me shefen politike të City për Brexit.

FRANKFURT (Gjermani) – Prezantohet vetura e re elektrike e Volkswagen “ID.3” nga drejtuesi i saj, Herbert Diess.

HYPRE – Shefi i diplomacisë turke shkon në Republikën turke të Qipros së Veriut.

TORONTO (Kanada) – Festival international i filmit të Torontos.

HAVANË (Kuba) – Vizitë e shefes së diplomacisë europiane, Federica Mogherini në Kubë./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.