Vlorë/Formalizim të gjithë abonentëve të Ujësjellësit

TIRANË, 31 korrik/ATSH/- Drejtori i Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime në Vlorë, Dorian Xhelili, kërkoi sot angazhim gjithnjë e në rritje për realizimin e reformës së ujit dhe formalizimin e të gjithë klientëve tanë.

Në analizën për 6 mujorin e parë të vitit 2019, Xhelili, mbajti raportin e punës së bërë gjatë kësaj periudhe.

E ndërsa vlerësoi realizimet, Xhelili e vuri theksin tek ecuria e mëtejshme e reformës së ujit, veçanërisht te biznesi, por pa lënë pas as familjarët, si dhe pajisjen me kontatorët matës.

Kreu i ujësjellësit kërkoi angazhim maksimal edhe në drejtim të eleminimit në kohë të avarive, si dhe zgjidhjes së ankesave të qytetarëve.

Në analizë morën pjesë edhe përgjegjësit e Ujësjellësit në Njësitë Administrative. Drejtuesit e Drejtorive në Ndërmarrjen e Ujësjellës Kanalizime, folën mbi realizimin e treguesve ekonimiko-financiarë, si dhe për çështjet që i përkasin Degës Teknike.

Në fund të analizës, u përcaktuan detyrat për 6 mujorin e dytë të këtij viti./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.