Ballina Etiketimet Analize

Etiketim: analize

Analiza vjetore/ Gogu: Vendosëm prioritet rindërtimin, emergjencat dhe luftën antikovid

TIRANË, 5 mars/ATSH/  Në institucionin e prefektit të qarkut Tiranë u zhvillua sot analiza vjetore e punës së institucionit, ku të pranishëm ishin zv.ministri...

AKU, garant i sigurisë ushqimore në të gjithë territorin e Shqipërisë

TIRANË, 1 mars/ATSH/  Autoriteti Kombëtar i Ushqimit zhvilloi gjatë ditës së sotme pranë ambienteve të Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, analizën vjetore për...

Analizë e Kategorisë Superiore/ Zotërimi i topit nuk do të thotë...

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Zotërimi i topit nga një skuadër do të thotë të arrish të kontrollosh ndeshjen, por kjo nuk do të thotë...

ANALIZË – Terrorizmi ndryshon ritmin

ROMË, 3 nëntor /ATSH-ANSA/ - Sulmi në Vjenë, në zemër të Europës, shënon një ndryshim të ritmit të terrorizmit, madje një kthim në të...

Siguria publike në Shqipëri, në parametrat më të mirë historikë

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se siguria publike në Shqipëri është në parametrat më të mirë historikë, afër mesatareve të...

COVID-19/ Nëse Shqipëria do të sillej si Suedia, do të kishim...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka bërë një analizë lidhur me masat e marra nga qeveria në luftën ndaj COVID-19 dhe...

Hado: Teatri Kombëtar dhe e vërteta e kauzës

TIRANË, 16 maj/ATSH/ Bashkia e Tiranës përcolli për mediet analizën e mjeshtrit të madh, Abaz Hado mbi Teatrin Kombëtar dhe të vërtetën e kësaj...

Nisi sot testimi serologjik për mjekët, infermierët dhe grupet e riskut

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se ka nisur sot testimi serologjik për mjekët, infermierët dhe...

COVID-19/ Analiza e profesor Et’hem Rukës: Nëse do të ecet me...

TIRANË, 15 prill/ATSH/ Profesor Et'hem Ruka bëri një analizë të të dhënave që nga 9 marsi kur u konfirmua rasti i parë me COVID-19...

ANALIZË – Nga Vdekja e Zezë te SIDA, pandemitë që formatuan...

LOS ANXHELES, 13 prill /ATSH-DPA/ - Hernan Cortes shpëtoi nga kryeqyteti actek i  Tenochtitlanit, në vitin 1520, pas një sulmin të zjarrtë ushtarak, duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA