Gjykata e Beratit konfirmon mandatin e kryebashkiakut të ri, Ervin Demo

TIRANË, 22 korrik /ATSH – I. Vata/ – Gjykata e e Rrethit Gjyqësor, Beratit konfirmoi sot mandatin e kryebashkiakut të ri të bashkisë Berat, Ervin Demo.

Demo ishte në garë në zgjedhjet e 30 qershorit me Pavlo Shkarpën nga Bindja Demokratike dhe Plarent Aleksin, kandidat i pavarur.

Gjykata e Beratit ka argumentuar se se procesi zgjedhor ishte i ligjshëm, ndërsa ka konfirmuar kryetarin e ri të bashkisë Berat.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.