Reshjet e dëborës, Llogoraja e kalueshme vetëm me zinxhirë

TIRANË, 4 janar /ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se sasia e reshjeve të borës në Llogora është e intensive, në punë janë 3 borëpastruese dhe 1 fadromë.
Drejtuesit e mjeteve që duhet ta përshkojnë këtë rrugë duhet t’i kenë vendosur me patjetër gomat e dimrit dhe zinxhirët në të kundër kalimi është i pamundur dhe nuk do të lejohet lëvizja mjeteve pa zinxhirë dhe goma dimri.

m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.