“Unaza e Re”, Veliaj: Banorët do përzënë protestuesit “shëtitës”

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ – Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se dhjetëra qytetarë kanë vendosur të përzënë protestuesit dhe të hapin dyert për kolegët e ARRSH-së.

“Dhjetëra qytetarë kanë vendosur të përzënë protestuesit shëtitës të SHQUP- it nga qytetet e tjera dhe të hapin dyert për kolegët e ARRSH e Bashkisë Tiranë! Luli i ka rregulluar punët e veta, ka ardhur koha që qytetarët të zgjidhin hallet e tyra e jo të Lul mavrisë TiranaNukNdalet”, – thotë Veliaj.

“Mirënjohje qytetarëve shembullorë që kanë hapur dyert e banesave e bizneseve të tyre sot tek Unaza e Re për skuadrat e ARRSH dhe Bashkisë Tiranë – kjo është e vetmja mënyrë europiane që edhe projekti të bëhet, edhe shpronësimi të paguhet, por edhe ata në nevojë të ndihmohen”, – përfundon Veliaj.

z.tosku/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.