BRUKSEL – BE zgjat sanksionet kundër Rusisë

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH-ANSA / – Këshilli i Bashkimit Europian shtyu sot me një vit sanksionet kundër Rusisë, pas aneksimit të paligjshëm të Krimesë dhe Sevastopolit, u bë e ditur në një komunikatë për shtyp nga Bashkimi Europian.

Këto masa do të merren për persona dhe kompani që importojnë produkte që vijnë nga Krimeja dhe Sevastopoli si edhe kundër atyre që investojnë në sektorin e turizmit dhe atë imobiliar./  /os/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.