Ballina Etiketimet Sanksione

Etiketim: sanksione

STRASBURG – BE synon sanksionimin e trafikimit të emigrantëve nga Minsku

STRASBURG, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Evropian njoftoi sot vendimin e tij për të sanksionuar kompanitë "bashkëpunëtore" në transportin e emigrantëve në kufijtë e...

UASHINGTON – SHBA vendos sanksione të reja për ”Nord Stream 2”

UASHINGTON, 23 nëntor /ATSH-DPA/ – Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vendosin sanksione të mëtejshme në lidhje me projektin e diskutueshëm i gazsjellësit...

AFGANISTAN – Talebanët i kërkojnë Kongresit Amerikan heqjen e sanksioneve

KABUL, 17 nëntor /ATSH-DPA/ - Në një letër të hapur drejtuar Kongresit të SHBA-së, talebanët i bëjnë thirrje SHBA-së që të adresojë krizën e...

UASHINGTON – SHBA shpall ”non grata” presidentin nikaraguan Ortega

UASHINGTON, 17 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden nënshkroi sot një ligj që rrit dhe koordinon sanksionet amerikane kundër zyrtarëve të Nikaraguas,...

FOKUS – BE përgatit sanksione për ”Belavia”-n për tensionet kufitare në...

BRUKSEL, 14 nëntor /ATSH-DPA/ - Ministrat e Jashtëm të BE-së do të miratojnë nesër në Bruksel një paketë të re sanksionesh kundër Bjellorusisë pas...

POLONI – Soloch: Sanksionet e BE-së kundër Bjellorusisë të pamjaftueshme

VARSHAVË, 13 nëntor /ATSH-PAP/- Polonia dhe vendet fqinje besojnë se sanksionet që do të miratohen nga ministrat e jashtëm të BE-së të hënën janë...

BRUKSEL – Von der Leyen: BE të zgjerojë sanksionet kundër regjimit...

BRUKSEL, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - U bëj thirrje shteteve anëtare të BE-së të zgjerojnë sanksionet kundër regjimit bjellorus, përgjegjës për krizën e migrantëve në...

BRUKSEL – BE sanksionon tetë persona të tjerë në konfliktin Rusi-Ukrainë

BRUKSEL, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Bashkimi Evropian ka zgjeruar sanksionet në lidhje me aneksimin e gadishullit të Krimesë nga Rusia. “Masa kufizuese janë vendosur për...

NJU JORK – Raisi: Irani dëshiron negociata për çështjen bërthamore

NJU JORK, 22 shtator /ATSH-ANSA/ - Irani është në favor të negociatave bërthamore që do të çojnë në përfundimin e të gjithëve sanksione kundër...

SHBA – Uashingtoni sanksionon financuesit e Al Kaedës

UASHINGTON, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria amerikane vendosi sanksione ndaj pesë mbështetësve financiarë të organizatës terroriste Al Kaeda që veprojnë në Turqi. ''Sanksionet synojnë pesë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA