Ballina Etiketimet Sanksione

Etiketim: sanksione

ANKARA – Turqia: Dialog me SHBA-në për raketat ruse

ANKARA, 14 janar /ATSH-AFP/ - Turqia kërkoi dialog me SHBA-në për fillimin e bisedimeve për sa i përket blerjes së kundërshtuar nga Ankaraja të...

KINË – Pekini kundërpërgjigjet me rregulla të reja ndaj sanksioneve të...

PEKIN, 9 janar /ATSH-AFP/ - Kina paraqiti sot rregulla të reja për të kundërshtuar ligjet dhe sanksionet, të gjykuara si të pajustifikuara, që vendet...

UASHINGTON – SHBA sanksionon Turqinë për blerjen e raketave ruse S-400

UASHINGTON, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - SHBA-ja ka vendosur sanksione ndaj presidencës turke të Industrive të Mbrojtjes (SSB) në lidhje me blerjen nga Ankaraja të...

GJENEVË – Zvicra sanksionon presidentin bjellorus Lukashenko

GJENEVË, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Zvicra njoftoi sot se ka vendosur sanksione financiare kundër presidentit bjellorus Alexander Lukashenko, të cilit i ka ndaluar edhe...

BRUKSEL – KE: Rinovojmë sanksionet kundër Rusisë

BRUKSEL, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Në Këshillin Europian, udhëheqësit ranë dakord mbi përfundimet e shqyrtuara nga BE-SHBA dhe për rinovimin e sanksioneve kundër Rusisë,...

BRUKSEL – BE përfundon sanksionet ekonomike kundër mbështetësve të regjimit bjellorus

BRUKSEL, 7 dhjetor /ATSH-AFP /- Bashkimi Europian do të sanksionojë në ditët në vijim krerët e kompanive që mbështesin regjimin në pushtet në Bjellorusi...

RUSI – Navalny: BE të sanksionojë oligarkët rusë

MOSKE, 28 nëntor /ATSH-AA/ - Udhëheqësi rus i opozitës, Alexei Navalny i kërkoi BE-së të premten të vendosë sanksione të drejtpërdrejta kundër oligarkëve pranë...

Shqipëria i bashkohet masave kufizuese të BE ndaj Bjellorusisë

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Shqipëria i është bashkuar sanksioneve të 2 tetorit të marra nga BE ndaj Bjellorusisë. Këshilli Europian me anë të një deklarate...

BRUKSEL – BE sanksione të reja kundër Bjellorusisë

BRUKSEL, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot vdekjen e një artisti bjellorus pas plagëve të shkaktuara gjatë arrestimit të tij dhe kërcënoi...

BRUKSEL – BE miraton sanksione doganore kundër SHBA-së

BRUKSEL, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian do të vendosë sanksione doganore kundër SHBA-së, si kundërpërgjigje për sanksionet amerikane, në kuadër të konfliktit mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA