Rama: Përgjigje ligjore ndaj dhunës barbare mbi pronën e përbashkët

TIRANË, 31 Mars/ATSH/.- “Dhuna barbare mbi pronën e përbashkët dhe reagimi i dhunshëm ndaj forcave të rendit në Kukës, do të marrin përgjigjen e merituar me të gjithë fuqinë e ligjit mbi këdo që ka ngritur dorën e paligjshmërisë”.

Kështu deklaroi të shtunën përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook”, Kryeministri Edi Rama.

Rama reagoi mbi protestën e sotme në “Rrugën e Kombit”, ku prostesuesit u përplasën me policinë, si dhe hodhën sende të forta dhe i vunë zjarrin sporteleve të kompanisë koncesionare për vjeljen e tarifave.

“Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!”, u shpreh Rama./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.