SHBA – Trump imponon taksa mbi çelikun duke rrezikuar një luftë tregtare

UASHINGTON, 8 mars /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump vendosi sot taksa mbi importin e çelikut dhe aluminit në SHBA, duke shpërfillur paralajmërimet e përsëritura nga një numër i madh i aleatëve të tij, me në krye Bashkimin Europian, mbi rreziqet e një lufte tregtare me pasoja të paparashikueshme. Kånken Rucksac online Pas shumë ditësh intensive, presidenti amerikan nënshkroi, në Shtëpinë e Bardhë, dokumentet që shënojnë një kthim të pastër proteksionist, 13 muaj pas ardhjes në pushtet. Kånken Rucksäcke Ky vendim vjen të njëjtën ditë kur 11 vende që lagen nga Paqësori rikthyen në Kili, marrëveshjen e tregtisë së lirë transpaqësore (TPP). adidas zx flux Këto taksa, që do të jenë 25% për importin e çelikut dhe 10% për atë të aluminit, do të hujnë në fuqi për 15 ditë. nike air max command soldes Kanadaja, partneri kryesor tregtar dhe furnitori i parë i çelikut për SHBA-në, për momentin do të përjashtohet bashkë me Meksikën.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.