Ballina Etiketimet Ekonomi

Etiketim: ekonomi

ITALI – Ekonomia tkurret me 8,9% në 2020

ROMË, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto i Italisë (PBB) pritet të bjerë me 8,9% këtë vit, deklaroi agjencia italiane e statistikave,...

Komisioni për Ekonominë dhe Financat ratifikon marrëveshjen për bashkëpunim ekonomik me...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Komisioni për Ekonominë dhe Financat ratifikoi marrëveshjen për bashkëpunim ekonomik me Emiratet e Bashkuara Arabe. Marrëveshja, sipas kryetares së Komisionit Milva Ekonomi,...

SHBA – Republikanët dhe demokratët propozojnë një plan rimëkëmbjeje

UASHINGTON, 2 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një grup i vogël parlamentarësh demokratë dhe republikanë propozuan një plan rimëkëmbjeje prej 908 miliardë dollarësh për të mbështetur...

TURQI – Ekonomia rritet 6,7% gjatë T III 2020

ANKARA, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Ekonomia e Turqisë është rritur 6,7 për qind në tremujorin e tretë të vitit 2020. Instituti i Statistikave të Turqisë (TÜİK) njoftoi...

Rindërtimi/ Ekonomi: Janë vlerësuar rreth 90% e banesave të dëmtuara, janë...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryetarja e komisionit të Ekonomisë dhe Financave, deputetja e Partisë Socialiste, Milva Ekonomi, theksoi sot se janë vlerësuar rreth 90%...

P/ligjin “Për Censusin”/ Ekonomi: E domosdoshme të kuptohet panorama e...

  TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Kuvendi diskutoi sot ndryshimet e propozuara në p/ligjin "Për Censin". Kryetarja e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Milva Ekonomi deklaroi se Censi...

Një vit nga tërmeti/ Ekonomi: Në proces ndërtimi janë 3470 banesa...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Nesër mbushet një vit nga tërmeti shkatërrimtar që iu mori jetën 51 personave dhe plagosi qindra të tjerë, duke lënë pa...

BM – Londra prezanton buxhetin e rritur antiCOVID-19 dhe postBrexit

LONDËR, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Kancelari britanik i Thesarit, Rishi Sunak prezantoi sot planin e rritur buxhetor për të mbështetur ekonominë e Britanisë së...

Buxheti 2021/ Ekonomi për ATSH-në: Krahas Shëndetësisë investimet publike prioritet, krijojnë...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Milva Ekonomi deklaroi sot se buxheti i vitit 2021 synon rimëkëmbjen ekonomike të...

SHBA – FMN: Rimëkëmbja ekonomike botërore mbetet e vështirë

UASHINGTON, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Rimëkëmbja ekonomike botërore mbetet e vështirë nga fakti i rishfaqjes së pandemisë së COVID-19 në shumë vende, nënvizoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA