Ballina Etiketimet Ekonomi

Etiketim: ekonomi

Ekonomi: 110 milionë euro investime për nxitjen dhe zhvillimin e agroturizmit

TIRANË, 10 prill /ATSH/ Me investimet në agroturizëm Shqipëri ka filluar zinxhirin e zhvillimit të kësaj industrie. Sot sipërmarrjet po zgjerojnë investimet në këtë sektor...

Ekonomi takim me qytetarët në Fushë-Krujë: PS, forca e duhur për...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- “Vetëm Partia Socialiste është e aftë të vazhdojë dhe të përmbyllë me sukses projektet madhore që do të ndryshojnë Durrësin, Krujën...

Taksa progresive rriti të ardhurat dhe konsumin/ Xhafaj: Mandati i tretë,...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Etjen Xhafaj,  njëkohësisht kandidat i PS-së për qarkun Tiranë, në zgjedhjet e 25 prillit, u...

Ekonomi me profesionistët e rinj në Durrës: PS ka një vizion,...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi, njëherazi kandidate e PS-së në qarkun Durrës, u shpreh se "mesazhi ynë...

Fushë-Krujë/ Me mbështetjen e Skemës Kombëtare, ferma blegtorale rriti prodhimin e...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi, gjatë një vizite në fermën blegtorale të Olsi Gjetës në Fushë-Krujë, vuri...

Tepelena pikë strategjike e turizmit juglindor/ Së shpejti rindërtimi i rrugës...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij, në Këndin e Fjalës në Tepelenë tha se ky qytet është pikë strategjike e...

64 anije peshkimi fituese të granteve të “Fishing Blue”/ Ekonomi: Përgatitemi...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi bëri të ditur sot se ka përfunduar lidhja e kontratave me 64 anije...

Mes pyjeve drejt Përmetit, Rama bisedë me Ekonomin për Durrësin/ Me...

TIRANË, 6 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama informoi sot se "këtë javë do ta ulim fashën prapë për vaksinimet antikovid dhe do vazhdojmë të...

Ekonomi e Spahiu takim me banorët në Spitallë: Plan konkret për...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Mandati i tretë qeverisës do të ketë fokus të veçantë mbi zhvillimin e zonave me potencial të madh turistiko-ekonomik, veçanërisht në...

Heqja e taksës së naftës/ Ekonomi në Shijak: Skema e mbështetjes,...

TIRANË, 6 prill /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi ka vijuar me shpërndarjen e kartave të naftës për fermerët, duke u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA