Ballina Etiketimet Ekonomi

Etiketim: ekonomi

Ekonomi: Prioritet karta e naftës për fermerët dhe vaksinimi i kafshëve

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi, theksoi sot një nga prioritetet e para që ka vendosur me marrjen e...

16.5 miliardë lekë u rrit kredia për ekonominë në muajin nëntor

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ Gjatë muajit nëntor 2020, kredia e re për ekonominë u rrit me 9.6% krahasuar me muajin nëntor 2019. Banka e Shqipërisë,...

NJU JORK – CEBR: Kina, ekonomia më e madhe në botë...

NJU JORK, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kina do të kapërcejë SHBA-në dhe do të bëhet ekonomia më e madhe në botë deri në vitin...

Rehabilitimi i hidrovorit të Balldrenit përmirëson vaditje-kullimin e 2 700 ha...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi një takim me drejtues dhe specialistë në Drejtorinë Rajonale të Ujitjes...

TURQI – Banka Qendrore rrit normat e interesit

STAMBOLL, 24 dhjetor /ATSH-AA/ - Banka Qendrore e Turqisë njoftoi sot rritjen e normës së interesit me dy pikë përqindjeje, mbi pritshmëritë e tregut.  Norma...

Investimi në argjinaturën bregdetare në Porto Romano/ Rehabilitohen dëmtimet nga tërmeti i...

TIRANË, 23 dhjetor / ATSH/ Argjinatura në Porto Romano, Durrës, pas investimit nga buxheti i shtetit me një vlerë 48 milionë lekë, është rehabilituar...

BRUKSEL – Ekonomia e eurozonës tkurret 2,7% në T4 2020

BRUKSEL, 22 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e zonës euro do të bjerë nga tremujori në tremujor me 2,7% në tre muajt e fundit të...

Ekonomi: Rehabilitimi i kanaleve ujitës dhe kullues, në fokus përgjatë vitit...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi deklaroi sot se rehabilitimi i kanaleve ujitës dhe kullues do të jetë në...

Regjimi fiskal për hidrokarburet/ Ekonomi: Shteti merr 16 % të të...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Milva Ekonomi tha se aktualisht regjimi fiskal për hidrokarburet në vendin tonë është një regjim...

Rritja reale e prodhimit të brendshëm bruto/ Rimëkëmbja pas tërmetit dhe...

TIRANË, 16 dhjetor /ATSH/ Pas 6 vitesh konsolidim të financave publike rritja ekonomike në vend arriti nga 1 % në 2013, në mbi 4...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA