Ballina Etiketimet Ekonomi

Etiketim: ekonomi

ITALI – Qeveria miraton një plan ambicioz rimëkëmbjeje

ROMË, 13 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria italiane miratoi një plan ambicioz rimëkëmbjeje prej 222,9 miliardë euro për të ringritur një ekonomi të goditur nga...

Investimet në infrastrukturën e kullimit dhe argjinaturat, rol thelbësor në përballimin...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Vendi ynë u përfshi nga reshje të dendura të shiut përgjatë 10 ditëve të fundit, por investimet e kryera në këto...

FOKUS – Italia përgatitet për Planin e Rimëkëmbjes në sfondin e...

MILANO, 12 janar /ATSH-AFP/ - Pas shumë tensioneve brenda qeverisë, Italia po përgatitet të miratojë planin e saj të rimëkëmbjes prej 222,9 miliardë eurosh...

Nafta falas/ Ekonomi për ATSH-në: Mbështetje për fermerët e vegjël, procesi...

TIRANË, 11 janar /ATSH/  Për Ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimin Rural, sfida e këtij viti është shpërndarja e naftës falas për të gjithë fermerët...

“Me dyfish sasi reshjesh kemi më pak sipërfaqe toke nën ujë”/...

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi deklaroi sot se pavarësisht se kemi sasi reshjesh gati dyfish krahasuar me vitin...

Situata nga moti i keq/ Ekonomi: Hidrovoret në të gjithë vendin...

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural si dhe Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po bashkëpunojnë për të siguruar furnizimin pa...

BRITANI E MADHE – Sunak: Ekonomia pritet të përkeqësohet edhe më...

LONDËR, 11 janar /ATSH-AFP/ - Të paktën 250 000 kompani britanike po përballen me falimentim këtë vit pa ndihmë shtesë, ndërsa ministri i Financave,...

Ekonomi në Durrës: Hidrovori në Hamallajt, në gjendje të plotë pune

TIRANË, 9 janar /ATSH/ Strukturat e Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural janë në krye të detyrës në përballimin e vështirësive që ka krijuar...

FOKUS – Ekonomia amerikane e përfundon vitin 2020 me humbje të...

UASHINGTON, 8 janar /ATSH-AFP/ - Ekonomia amerikane humbi shumë vende pune në dhjetor, për herë të parë që nga prilli, e goditur rëndë nga...

Ekonomi: 7 hidrovore të mëdha në jug nën kuotën e rrezikut,...

TIRANË, 8 janar /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi u shpreh sot se, "në kushtet e situatës së vështirë që ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA