Ballina Etiketimet Zvicer

Etiketim: zvicer

COVID-19 – Zvicra shtyn hapjen për shkak të përkeqësimit të situatës...

GJENEVË, 19 mars /ATSH-DPA/ - Rritja e normave të COVID-19 e detyroi sot qeverinë zvicerane të tërhiqet nga planet për të lehtësuar masat e...

Balla takim me ambasadorin e Zvicrës, Adrian Maitre: Marrëdhëniet mes dy...

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla zhvilloi një takim me ambasadorin e Zvicrës në Shqipërisë, Adrian Maitre. Balla deklaron...

Politikani zviceran, Maudet për integrimin dhe kontributin e shqiptarëve: Të angazhuar...

TIRANË, 13 mars /ATSH/ - Komuniteti shqiptar është i integruar më së miri në shoqërinë zvicerane, deklaron në një intervistë politikani liberal zviceran, Pierre...

ZVICËR – Iniciativa antiburkë drejt fitores

GJENEVË, 7 mars /ATSH-AFP/ - Iniciativa për të ndaluar fshehjen e fytyrës në Zvicër, që parashikon gratë e rralla që mbajnë nikab në vend,...

Kanë hequr dorë zviceranët nga… çokollata?

ZYRIH, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Prodhuesit zviceranë të çokollatave po përballen me shifra shkatërruese për vitin 2020, me konsumin në Zvicër që ka rënë...

Bashkëpunimi zvicerano-shqiptar/ Kuko: Strategjia e decentralizimit, guidë për proceset afatgjata

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministria e Brendshme dhe Ambasada e Zvicrës theksuan rezultatet dhe sfidat në decentralizim gjatë një aktiviteti që shënoi 20 vite...

Ushtarët zviceranë po përballojnë Covid-19 duke shërbyer në… shtëpi!

GJENEVË, 17 janar /ATSH-AFP/ - Për të zvogëluar rrezikun e përhapjes së Covid-19 në kazermat e saj, ushtria zvicerane ka vendosur që disa mijëra...

COVID-19 – Zvicra ashpërson masat për të luftuar pandeminë

BERNË, 13 janar /ATSH-AFP/ - Zvicra njoftoi sot një sërë masash të reja për të vënë nën kontroll epideminë COVID-19, me autoritetet veçanërisht të...

COVID-19 – Zvicra autorizon vaksinën e Pfizer/BioNTech

GJENEVË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Përdorimi i vaksinës kundër COVID-19, prodhuar nga laboratorët Pfizer/BioNTech u autorizuar në Zvicër, njoftoi sot autoriteti rregullator kobëtar shëndetësor...

COVID-19 – Zvicra mbyll vendet kulturore dhe objektet sportive

GJENEVË, 18 dhjetor /ATSH-DPA/ - Vendet kulturore dhe objektet sportive do të mbyllen për një muaj, duke filluar nga e marta, vendosi sot qeveria...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA