Ballina Etiketimet Zvicer

Etiketim: zvicer

COVID-19 – Zvicra zgjeron detyrimin për paraqitjen e Green Pass

GJENEVË, 8 shtator /ATSH-ANSA/ - Zvicra po shtrëngon masat për të luftuar COVID-19, ndërsa qeveria njoftoi sot se nga e hëna 13 shtator certifikata...

Osmani në Forumin Ekonomik të Zvicrës flet për potencialin ekonomik të...

PRISHTINË, 1 shtator /ATSH/ Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Zvicrës. Ajo në këtë forum ka folur për potencialin...

COVID-19 – Zvicra miraton vaksinën Moderna për 12-17-vjeçarët

ZYRIH, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Autoriteti shëndetësor zviceran njoftoi sot se ka miratuar vaksinën antiCOVID-19 të laboratorit amerikan “Moderna” për 12-17-vjeçarët, pas miratimit të...

Rregullat e reja për pasagjerët drejt Francës dhe Zvicrës

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Tirana Airport Partners informon të gjithë pasagjerët shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt Francës dhe Zvicrës se mund të hyjnë lirisht...

180 liqene të reja të krijuara në Zvicër brenda një dekade

GJENEVË, 19 korrik /ATSH-DPA/ - Shkrirja e akullnajave në Alpe ka krijuar 180 liqene të reja akullnajore në Zvicër brenda vetëm 10 viteve. Midis 2006...

ZVICËR – Rreshjet e shiut shkaktojnë përmbytje dhe ndërprerje të trafikut

GJENEVË, 13 korrik /ATSH-AFP/ - Prej disa ditësh, Zvicra po përballet me reshje të mëdha shiu, të shoqëruara me stuhi, që kanë shkaktuar rritje...

BRUKSEL – KE: Njohje e ndërsjellë BE-Zvicër e certifikatave COVID-19

BRUKSEL, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Certifikatat shëndetësore të lëshuara nga Zvicra do të pranohen në vendet e Bashkimit Europian nga e premtja dhe anasjelltas,...

Berat/ Rehabilitohet fusha për depozitimin e mbetjeve

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ Bashkia e Beratit u mbështet nga një projekt zviceran për të rinovuar sheshdepozitën e mbetjeve dhe ngritjen e një njësie...

Mbi 1 miliard lekë eksportet drejt Zvicrës

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Eksportet e produkteve shqiptare, kryesisht prodhimet bujqësore, materialet e ndërtimit, mineralet dhe metalet po rrisin praninë e tyre në tregjet zvicerane. Referuar...

Zvicra mbështetje të re për forcimin e bashkëpunimit midis vendeve të...

TIRANË, 1 korrik/ ATSH/ Përmes një marrëveshjeje të nënshkruar sot Fondi i Ballkanit Perëndimor merr financim zviceran për të nxitur bashkëpunimin dhe për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA