Ballina Etiketimet Zjarre

Etiketim: zjarre

SPANJË – Zjarret në jug të vendit ende jashtë kontrollit

MALAGA, 13 shtator /ATSH-ANSA/ - Mbetet jashtë kontrollit zjarri i shpërthyer të mërkurën e kaluar në provincën e Malagas, në Spanjën Jugore. Zjarri u përhap...

Zjarret, Alizoti: Ligji të veprojë kundër zjarrvënësve dhe shpërdoruesve të detyrës

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti deklaroi sot se është e domosdoshme që ligji të veprojë kundër zjarrvënësve, por...

Ndërhyrje e menjëhershme e FA, Peleshi: Shmangëm dëmtimin e pyjeve nga...

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, u shpreh sot se, ndërhyrja e Forcave të Armatosura ishte e menjëhershme për shuarjen e...

Temperaturat ekstreme, Çako: U dëmtuan 33,420 hektarë kullota, pyje e shkurre,...

TIRAN, 3 shtator/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Emergjencës Civile, Haki Çako deklaroi sot si rezultat e vatrave masive që përfshinë vendin...

KALIFORNI – Mijëra zjarrfikës të angazhuar në shuarjen e zjarreve

SAN FRANCISKO, 27 gusht /ATSH-AA/ - Më shumë se 13 500 zjarrfikës në shtetin amerikan të Kalifornisë po luftojnë me zjarret, që kanë shkatërruar...

RUSI- Bilanc i rëndë, katër milionë hektarë të djegura prej zjarreve

MOSKË, 27 gusht /ATSH-DPA/- Agjencia ruse e pyjeve raportoi se situata e zjarreve pyjore në vend po lehtësohej, megjithëse kishte ende 177 zjarre që...

MOSKË – Zjarre ekstreme në qendër të Rusisë

MOSKË, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Zjarre ekstreme përfshinë sot pjesë të Rusisë qendrore, në mes të një vale nxehtësie, pas zjarreve që shkatërruan Siberinë...

GREQI – Mitsotakis: Mund të ishte bërë më shumë në luftën...

ATHINË, 25 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis pranoi sot se mund të ishte bërë më shumë për të luftuar zjarret që shkatërruan...

GREQI- Të paktën 27 zjarre kanë shpërthyer në Greqi në 24...

ATHINË, 25 gusht /ATSH-ANA/- Njëzet e shtatë zjarre kanë shpërthyer në Greqi në 24 orët e fundit, ku shumica u trajtuan menjëherë pas shpërthimit,...

Ndërhyrje në 3 vatra zjarri, Peleshi: Asnjë rrezik për banesat

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Edhe pse në një situatë shumë të përmirësuar, Forcat e Armatosura dhe helikopterët holandezë vijojnë punën për shuarjen e zjarreve në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA