Ballina Etiketimet Zgjedhjet vendore

Etiketim: zgjedhjet vendore

Zgjedhjet vendore/ Lamallari: Të angazhuar për mbarëvajtjen e procesit

TIRANË, 29 qershor /ATSH/- Zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari shprehu angazhimin e institucioneve për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, të dielën më 30 qershor 2019. Në...

SHBA: Zgjedhjet e 30 qershorit të jenë paqësore

TIRANË, 26 qershor/ATSH/- SHBA ka paralajmëruar se zgjedhjet e kësaj fundjave në Shqipëri duhet të zhvillohen paqësisht, përndryshe opozita e vendit do të klasifikohet...

Shkodër, Pjetri: Problemet e qytetarëve, baza e programit elektoral

TIRANË, 7 qershor /ATSH/ - Diskutimet dhe problematikat e shprehura nga qytetarët do të jenë baza e programit elektoral për bashkinë e Shkodrës. Kandidati i...

Basha në Berat: Nuk do lejojmë zgjedhje, me çdo çmim

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga Berati gjatë një takimi me qytetarët se nuk do të ketë zgjedhje...

Zgjedhjet vendore, Lleshaj: Askush nuk mund të cenojë procesin

TIRANE, 9 maj/ATSH/- “Ditën e zgjedhjeve, më 30 qershor, askush nuk duhet të ketë të drejtë, mundësi apo shans që të prekë integritetin e...

Partitë politike të mos i kthejnë shpinën proceseve demokratike dhe përgjegjësisë...

TIRANË, 8 maj /ATSH-A.ALLA/ - "Bashkimi Europian e ka përsëritur ngahera qëndrimin e vet dhe dëshiroj ta theksoj dhe sot dhe besoj që partitë...

Zgjedhjet vendore, nis trajnimi i efektivëve të Policisë

TIRANË, 26 mars/ATSH-A.Fortuzi/ - Në kuadër të detyrave të Policisë së Shtetit për procesin zgjedhor Qershor 2019, në Akademinë e Sigurisë filloi sot procesi...

Rama: Në zgjedhjet vendore do të fitojmë edhe bashkinë e Kukësit

TIRANË, 31 dhjetor 2018 /ATSH/ - Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët në konferencën e fundvitit, Kryeministri Edi Rama tha sot se Partia Socialiste do t'i...

Zgjedhjet vendore – Rama: Do të fitojmë bashkinë e Kukësit

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ - Në zgjedhjet vendore të 2019 Partia Socialiste do të fitojë Kukësin. Kështu deklaroi sot Kryeministri Edi Rama në emisionin “JAVA” nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA