Ballina Etiketimet Vw

Etiketim: vw

GJERMANI – “Volkswagen” i jep fund papunësisë së pjesshme 

FRANKFURT, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Gjiganti i automjeteve "Volkswagen" do t'i japë fund papunësisë së pjesshme në të gjitha fabrikat e tij gjermane nga...

”Volkswagen” rifillon prodhimin në Argjentinë

BUENOS AIRES, 17 maj /ATSH-DPA/ - ''Volkswagen'' po rifillon prodhimin në vendin e tij të dytë në Argjentinë, deklaroi kompnia e njohur gjermane e...

GJERMANI – VW rifillon prodhimin dhe shitjen e makinave, pa kontakt...

DRESDEN, 23 prill /ATSH-DPA/ - Blerësit janë tashmë në gjendje të shijojnë makinat e tyre të reja të fabrikën futuriste të Volkswagen-it, në qytetin...

INDUSTRI – Modeli historik i Volkswagen mbush 70 vjeç

HANOVER, 28 mars /ATSH/- Saktësisht 70 vjet më parë, në fund të marsit 1950, furgonët e parë dhe minibusët e serisë T1, të prodhuar...

GJERMANI – ”Volkswagen” ndalon prodhimin në përgjigje të koronavirusit

WOLFSBURG, 17 mars /ATSH-DPA/ - Grupi ''Volkswagen'' po ndalon përkohësisht prodhimin në shumicën dërrmuese të filialeve të tij, në përgjigje të pandemisë së koronavirusit,...

GJERMANI – Marrëveshje miqësore për megapadinë kundër Volkswagen

FRANKFURT, 28 shkurt /ATSH-AFP/- Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro klientëve që kërkojnë rimbursim për makinat e tyre me naftë të trukuara, në...

KOREJA E JUGUT – Gjykata gjobit VW për skandalin e emetimeve

SEUL, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Një gjykatë e Koresë së Jugut ka gjobitur kompaninë e prodhimit të makinave Volkswagen me një shumë prej prej...

GJERMANI – VW paguan 3 milion dollarë për zgjidhjen e skandalit...

HANOVER, 5 shkurt /ATSH-DPA/ - Volkswagen njoftoi se do të paguajë dëmet për 4 900 drejtues të makinave të saj me naftë VW, Porsche,...

GJERMANI – VW miliona euro për ndërtimin e një fuoristrade të...

FRANKFURT, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i makinave, Volkswagen Group, do të investojë rreth 800 milionë dollarë në Argjentinë, duke shpenzuar pjesën më...

GJERMANI – Volkswagen dhe “ZVBZ” në bisedime pas skandalit të emetimeve

BRAUNSHWEIG, 2 janar /ATSH-DPA/ - Prodhuesi i makinave "Volkswagen" dhe organizata gjermane e konsumatorëve “ZVBZ” deklaruan se kanë filluar bisedimet mbi një padi lidhur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA