Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: Vucic

SERBI – Vuçiç: I japim fund në mesjavë gjendjes së jashtëzakonshme...

BEOGRAD, 4 maj /ATSH-DPA/ - Të mërkurën e ardhshme, parlamenti serb do të heqë gjendjen e jashtëzakonshme të imponuar për shkak të epidemisë Covid-19,...

SERBI – Djali i Aleksandar Vuçiç pozitiv me COVID-19

BEOGRAD, 8 prill /ATSH-TANJUG/ - Djali i madh i presidentit serb Aleksandër Vuçiç, Danilo Vuçiç, rezultoi i infektuar me koronavirusin e ri dhe është...

Zoti President, ngrijeni traun

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç të zhbllokojë kamionët me mallra nga Kosova që janë bllokuar...

SERBI – Vuçiç dekreton zgjedhjet parlamentare

BEOGRAD, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dekretoi sot zgjedhjet parlamentare, që do të zhvillohen më 26 prill. Ndërkohë, në të njëjtën datë...

SERBI – Vuçiç: Njohja e Kosovës çështje kohe

BEOGRAD, 27 shkurt /ATSH-AA/ - Është vetëm çështje kohe para se Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës, të paktën në praktikë, nëse jo zyrtarisht,...

Kurti shpreh rezerva për marrëveshjet për autostradën dhe hekurudhën me Serbinë

PRISHTINË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se nuk ka pasur asnjë informacion zyrtar për dy marrëveshjet e fundit...

SERBI – Vuçiç përgënjeshtron rrjetet sociale: Fake news, as të vdekur...

BEOGRAD, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka përgënjeshtruar ashpërsisht lajmet e përhapura në mediet sociale të vendit në lidhje me rastet...

Dialogu Prishtinë-Beograd/ Grenell: Ka përparim, por ka një rrugë të gjatë...

PRISHTINË, 12 shkurt /ATSH/ Ambasadori i SHBA në Gjermani, i emëruar njëkohësisht si i dërguar special i presidentit të SHBA, Donald Trump për dialogun...

SERBI – Trump mesazh Vuçiçit: Normalizoni marrëdhëniet me Kosovën

BEOGRAD, 6 shkurt /ATSH-ANSA/ - Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën duhet të mbetet prioritet në rrugëtimin drejt integrimit europian të Serbisë, deklaroi presidenti amerikan,...

VIDEO- Takimi i 3-të për përshpejtimin e “Katër lirive të BE-së”/...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/- Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe Presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanoviç vizituan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA