Ballina Etiketimet Votime

Etiketim: votime

SHBA 2020 – 100 milionë amerikanë votuan para 3 nëntorit

UASHINGTON, 3 nëntor /ATSH-ANSA/- Ndërsa në të gjithë SHBA qendrat e votimeve janë hapur gradualisht, tashmë 100 milion amerikanë kanë votuar para ditës së...

SHBA 2020 – Mbi 58 milionë amerikanë kanë votuar paraprakisht

UASHINGTON, 25 tetor /ATSH-ANSA/ - Nëntë ditë para fillimit të zgjedhjeve presidenciale amerikane, të paktën 58,7 milionë qytetarë kanë votuar tashmë paraprakisht, me postë ose...

SHBA 2020 – FB ndihmoi 2,5 milionë persona për t’u regjistruar...

NJU JORK, 30 shtator /ATSH-ANSA/ - Kemi ndihmuar 2,5 milionë persona që të regjistrohen në votime përmes Facebook, Instagram dhe Messenger, deklaroi Nick Clegg,...

SHBA – Facebook fshin llogari ruse, rrezikonin ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale

KALIFORNI, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook deklaroi se ka eliminuar tre llogari të rreme të lidhura me shërbimin sekret rus, që akuzohet për...

BJELLORUSI – Tikhanovskaïa: Populli bjellorus nuk do të pranojë kurrë lidershipin...

VILNIUS, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Populli bjellorus nuk do të pranojë kurrë lidershipin aktual, theksoi sot shefja e opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaïa, duke nënvizuar...

MINSK – Bjellorusia hap qendrat e votimeve për zgjedhjet presidenciale

MINSK, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Bjellorusia hapi sot në mëngjes qendrat e votimeve për zgjedhjet presidenciale. "Kandidati i pathyeshëm, Aleksandër Lukashenko, përballet në këto zgjedhje...

MV – Mbyllen qendrat e votimit për zgjedhjet parlamentare

SHKUP, 15 korrik /ATSH-MIA/ - Qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut votuan sot në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Qendrat e votimit u mbyllën...

MV – KSHZ: 50,86 për qind pjesëmarrja në votime

SHKUP, 15 korrik /ATSH-MIA/ - Qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut votuan sot në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Qendrat e votimit u mbyllën...

FOKUS – Kur do të votohet në Maqedoninë e Veriut?

SHKUP, 15 qershor /ATSH-MIA/ - Pas përfundimit të gjendjes së katërt të jashtëzakonshme dhe mosshpalljes së gjendjes së re, po mbarojnë afatet për zgjedhjet...

Mblidhet sot Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore

TIRANË, 26 maj /ATSH - I. Vata/ Nis sot mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore ku do marrë pjesë dhe opozita joparlamentare pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA