Ballina Etiketimet Vokshi

Etiketim: Vokshi

PD: Mbyllja e dhjetra shkollave, këmbanë alarmi

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Partia Demokratike reagoi sot për "mbylljen e dhjetra shkollave në çdo bashki të Shqipërisë", që sipas saj, "tregon agoninë në të...

Arsimi cilësor, prioriteti i PD-së

TIRANË, 4 gusht/ATSH/  Partia Demokratike e konsideroi sot prioritet arsimin cilësor me libra falas dhe financim për studentët e mësuesit, ndërsa e cilësoi "dramatike...

Debati/ Dëftesat në sistemin parauniversitar, Nikolla hedh poshtë akuzat e opozitës

TIRANË, 17 korrik /ATSH/ - Komisioni i Medias dhe Edukimit është përfshirë sot në debate mes ministres së Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla dhe...

Opozita këmbëngul për transparencë për teatrin

TIRANË, 13 korrik /ATSH- I. Vata/ - Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë se për shembjen e teatrit ka një plan të mirëmenduar me qëllimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA