Ballina Etiketimet Vleresim

Etiketim: vleresim

LONDËR – BM kërkon vlerësimin e vaksinës së “Pfizer/BioNTech” nga MHRA

LONDËR, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot se i ka kërkuar rregullatorit të saj shëndetësor të rishikojë vaksinën antiCOVID-19 të “Pfizer /...

Meta vlerëson shtëpinë botuese ‘Buzuku’ me titullin “Naim Frashëri”

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me titullin “Naim Frashëri” shtëpinë botuese "‘Buzuku" nga Prishtina, e cila u krijua tri dekada më...

BM – Elizabeth II: Media tradicionale rol të paçmueshëm gjatë pandemisë

LONDËR, 6 tetor /ATSH-ANSA/ - Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II vlerësoi median tradicional për shërbimin e saj gjatë pandemisë. Në një letër për...

100-vjetori i Luftës së Vlorës/ Tituj vlerësimi për atdhetarë e profesorë...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vizitoi së bashku me një grup të rinjsh studentë, historianësh dhe akademikësh Pavijonin e Pavarësisë dhe të Luftës...

Drejtoresha e re e BKH-së, Hajnaj vlerësohet me certifikatë për shërbime...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, gjatë një ceremonie për të vlerësuar punën e ZV/Drejtoreshës së Përgjithshme të Policisë...

Meta vlerëson tre nga emblemat e polifonisë shqiptare: I kanë kënduar...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi tre nga emblemat e polifonisë shqiptarë, këngëtarë të grupit polifonik "Bejkë e bardhë". Në ceremoninë solemne të...

Shqiptarëve në Serbi u lejohet përdorimi i librave shkollorë nga Shqipëria,...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka deklaruar se pas shumë vite përpjekjesh, shqiptarëve në Serbi u lejohet përdorimi...

Nga Agim Qirjaqi, Lazër Filipi tek Albert Verria/ Veliaj u vë...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar disa prej figurave që kanë lënë gjurmë në jetën artistike të kombit...

FOTO/ 50 ditë larg familjarëve, ndërrohet ekipi i kujdestareve në Shtëpinë...

TIRANË, 2 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka vlerësuar ekipin e kujdestareve për punën dhe impenjimin gjatë gjendjes së emergjenës...

Provimet e maturës, Shahini: Nuk do ketë pyetje nga leksione që...

TIRANË, 9 prill/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë,  Besa Shahini ka deklaruar se 98% e familjeve shqiptare kanë televizor në shtëpi, shifër kjo që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA